Haber

Almanya büyük bir kimyasal saldırıdan kıl payı kurtuldu! İç çamaşırlı zanlı tutuklandı

AlmanyaTürkiye’nin kuzeybatısındaki Castrop-Rauxel bölgesine sabah saatlerinde düzenlenen baskında terör saldırısı hazırlığı yaptıkları öğrenilen 32 yaşındaki İranlı ile bir kişinin daha yakalandığı açıklandı. .

TAKIMLAR GÖRÜNEN ELBİSELER GİYDİ

Polis ve güvenlik güçleri, terörle mücadele ekiplerinin sabah saatlerinde düzenlediği baskında olası bir kimyasal terör saldırısı ihtimaline karşı oksijen maskesi ve koruyucu giysiler giydi.

EVDE BULUNAN KİMYASAL ELEMENTLER

Almanya’nın saygın medya kuruluşlarından biri olan Welt, adı açıklanmayan kişinin evinde siyanür ve risin adlı kimyasal elementlerin bulunduğunu ve bunların kimyasal silah yapımında kullanılabileceğini duyurdu.

“ÇOK CİDDİ BİR TERÖR SALDIRISI İÇİN HAZIRLANIYORUZ”

İç çamaşırıyla apar topar gözaltına alınan ve binadan çıkarılan adamın sorgusunun devam ettiği belirtildi. Yetkililer, “Gözaltına alınan kişinin devlete karşı çok ciddi bir terör saldırısı hazırlığında olduğunu tahmin ediyoruz” dedi. Yetkililer ayrıca ihbarın bir yabancı istihbarat biriminden geldiğini belirtti. Güvenlik güçlerinin zanlıyı birkaç gündür izlediği de belirtilirken, adı açıklanmayan kişinin hedef belirleyip belirlemediği konusunda herhangi bir açıklama yapılmadı.

ASGARİ SİYANÜR DOZU BİLE İNSANLARI ÖLDÜREBİLİR

En zehirli biyolojik madde olarak bilinen risin hava yoluyla bulaşabilir ve öldürücülüğü çok yüksektir. Maruz kalınan doza göre 32 ila 72 saat ortasında ölüme neden olabilir. Öte yandan siyanürün en küçük dozu bile insanları öldürebilir.

haber-palandoken.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu