Ekonomi

Cello World’ün halka arzı 1 Kasım’da güçlü katılımla tamamlanacak

‘Cello’ markasıyla tanınan Mumbai merkezli Cello World, aboneliğin ikinci gününde 1,44 kez abone olunan İlk Halka Arzına (IPO) güçlü tepkilere tanık oldu. Şirket, teklif edilen 2,2 milyon hisseyi aşarak 3,1 milyondan fazla hisse için teklif aldı.

Halka arza kurumsal olmayan yatırımcılar yoğun ilgi gösterdi ve 4,35 kez rezervasyon yaptı. Bireysel Bireysel Yatırımcılar (RII’ler) 1,04 kat abonelik oranıyla ılımlı bir ilgi gösterirken, Nitelikli Kurumsal Alıcılar (QIB’ler) yalnızca yüzde 5’lik bir abonelik oranıyla geride kaldı.

Destekleyiciler ve hissedarlar tarafından belirlenen Satış Teklifi (OFS) 1.900 milyar Rupi (255 milyon $) olup, bunun 567 milyar Rupisi (76 milyon $) halka arz öncesinde çapa yatırımcılardan temin edildi. Hisse başına 617-648 Rs ortalarında fiyatlandırılan halka arzın 1 Kasım Çarşamba günü kapanması planlanıyor.

Halka arz, Kotak Mahindra Capital Company, ICICI Securities, IIFL Securities, JM Financial ve Motilal Oswal Investment Advisors gibi önde gelen finans kurumları tarafından yönetiliyor. Halka arzın ardından Cello World, hisselerini Bombay Menkul Kıymetler Borsası (BSE) ve Ulusal Menkul Kıymetler Borsası’nda (NSE) listelemeyi planlıyor.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu