Haber

İsrail’in Gazze saldırıları Van’da protesto edildi

İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları Van’da binlerce kişinin katıldığı yürüyüşle protesto edildi.

Filistin’e Destek Platformu öncülüğünde düzenlenen “Gazze’ye Işık Ol” yürüyüşü İpekyolu Belediyesi önünde başladı.

Türk ve Filistin bayraklarıyla yürüyüşe katılanlar, ellerinde meşalelerle Kazım Karabekir Caddesi üzerinde yürüdü ve “Filistin’e özgürlük”, “Katil İsrail”, “Kahrolsun İsrail”, “Van ahenge, Filistin’i koru” gibi sloganlar attı.

Beşyol Meydanı’nda sona eren yürüyüşün ardından Kur’an-ı Kerim okundu ve Gazze’de hayatını kaybedenler için dualar edildi.

Daha sonra basın açıklaması yapan İl Müftüsü Mehmet Sırrı Şık, her zaman mazlum Filistin halkının yanında olduklarını söyledi.

Müslümanların bir sıkıntıyla karşı karşıya olduğunu belirten Şık, şöyle konuştu:

“Allah’tan gelip Allah’a gideceğimiz gerçeğiyle teselli buluyoruz. Bu yüzden annelerimiz, babalarımız, çocuklarımız öldüğünde üzülmüyoruz. Çünkü bu Allah’ın takdiri. İnsani, imani ve manevi bir kriz var. Şu anda insanlar değerini, duyarlılığını, hassasiyetlerini kaybetmiş durumda.” . Kelimenin tam anlamıyla insanlıktan uzaklaştılar. Bu en büyük felakettir. Umudumuz insanlarımızın, imanın ne demek olduğunu yeniden bilecek yeni nesillerin olmasıdır. Bu ümmet çoğaldıkça ve dalgalar halinde tüm dünyaya yayıldıkça manevi zaferimizi ilan edeceğiz. O katillerin, kahrolası Siyonistlerin bombalarıyla parçalanan çocuklarımız, umarım yeniden dirileceklerdir. “İnsanlık, ümmet ortaya çıkacaktır. Çünkü parçalanan bedenlerin her parçası dünyanın her bölgesine, ülkesine yayılıyor. Nereye düşerse düşsün, Filistin ruhunu, direniş ruhunu beraberinde getiriyor.”

aladag-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu