Haber

Mansur Yavaş’tan sonra Kılıçdaroğlu da adaylık için aynı ifadeleri kullandı! sözler kesin

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Fikir TV’nin canlı yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. CHP genel başkanı, adaylık sorusuna Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın geçtiğimiz günlerde kullandığı ifadelerin aynısıyla yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, “Cumhurbaşkanı adayını altılı masa belirler. Altılı masa nasıl karar verir, o karara saygı duyarız.” söz konusu.

“ADAYLAR ALTI MASADAN BİRİ OLABİLİR”

CHP lideri “6 kişilik masadan biri aday olabilir mi?” sorusuna karşı dikkat çekici bir ifade kullandı. Kılıçdaroğlu, “Tabii ki aday altılı masadan çıkabilir” dedi ve şöyle devam etti: “Seçimden sonra seçilecek cumhurbaşkanının da altılı masasına oturması gerekiyor. Evet o başka bir şey. Şimdi altıyla beraberiz. liderler, nasıl elde edeceğiz, onun için bugün tartışıyoruz, konuşuyoruz, medeni bir şekilde, medeni insanlar olarak konuşuyoruz.

“6’LI TABLO NE KARAR VERİRSE TAKİP ETTİK”

Her birimiz, en azından kendimize göre, bir liderin telaffuzlarından yararlanırız. Bundan dolayı daha sağlıklı bir zemine oturuyoruz, konuşuyoruz. Vesilesiyle cumhurbaşkanı adayını belirledikten sonra, cumhurbaşkanlarıyla uyum sorunu olursa başka bir faciaya sebep olur. Bunun hepimiz farkındayız. Başkan adayını belirleyecek olan altılı masadır. Altılı masa ne karar verirse versin, bu karara saygı duyuyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu