81 ilden görüntüler yağıyor! Cumhuriyetin 100’üncü yılı yurt genelinde coşkuyla kutlanıyor
![](https://haberdalaman.com.tr/wp-content/uploads/2023/10/81-ilden-goruntuler-yagiyor-cumhuriyetin-100uncu-yili-yurt-genelinde-coskuyla-kutlaniyor-Xxp8YBY2.webp)
Cumhuriyetimizin 100’üncü kuruluş yılı yurt genelinde coşkuyla kutlanmaya devam ederken, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetin 100’üncü yıl kutlamaları kapsamında Düzce’de çeşitli etkinlikler düzenlendi.
![](https://haberdalaman.com.tr/wp-content/uploads/2023/10/81-ilden-goruntuler-yagiyor-cumhuriyetin-100uncu-yili-yurt-genelinde-coskuyla-kutlaniyor-0-cigPqQgY.jpg)
Kent merkezindeki Anıt Meydanı’nda düzenlenen etkinlikte Düzce Belediye Bandosu ve Mehter Takımı sahne aldı. Ellerinde Türk bayraklarıyla meydanı dolduran vatandaşlar, bando ve mehter takımının çaldığı marşlara eşlik etti.
![](https://haberdalaman.com.tr/wp-content/uploads/2023/10/81-ilden-goruntuler-yagiyor-cumhuriyetin-100uncu-yili-yurt-genelinde-coskuyla-kutlaniyor-1-rqB9n3Fm.jpg)
Cumhuriyetin 100’üncü yılı dolayısıyla kent merkezindeki Anıt Meydanı’nda düzenlenen etkinlikte 100 dilek balonu da uçuruldu.
![](https://haberdalaman.com.tr/wp-content/uploads/2023/10/81-ilden-goruntuler-yagiyor-cumhuriyetin-100uncu-yili-yurt-genelinde-coskuyla-kutlaniyor-2-jAnF6BOr.jpg)
Ankara’nın Yenimahalle ilçesine bağlı Kardelen Mahallesi’nde, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetin 100’üncü yılı kutlamaları kapsamında mahalle sakinleri tarafından lazer gösterisi düzenlendi. Gösteriye vatandaşlar ilgi gösterdi.
![](https://haberdalaman.com.tr/wp-content/uploads/2023/10/81-ilden-goruntuler-yagiyor-cumhuriyetin-100uncu-yili-yurt-genelinde-coskuyla-kutlaniyor-3-5JQgvhuK.jpg)
Cumhuriyetin 100’üncü yılı kutlamaları kapsamında Muş’ta yüzlerce kişinin katılımıyla “Fener Alayı Yürüyüşü” düzenlendi.
![](https://haberdalaman.com.tr/wp-content/uploads/2023/10/81-ilden-goruntuler-yagiyor-cumhuriyetin-100uncu-yili-yurt-genelinde-coskuyla-kutlaniyor-4-yCidEcNp.jpg)
Muş Valiliği ile uyum içerisinde belediye önünde toplanan kent sakinleri, Türk bayrakları ve meşaleler eşliğinde İstasyon Caddesi’nden eski Valilik binası önüne kadar yürüdü.
![](https://haberdalaman.com.tr/wp-content/uploads/2023/10/81-ilden-goruntuler-yagiyor-cumhuriyetin-100uncu-yili-yurt-genelinde-coskuyla-kutlaniyor-5-mIfSLyIP.jpg)
Kastamonu’da Cumhuriyetin 100’üncü yılı etkinlikleri kapsamında fener alayı düzenlendi. Valiliğin düzenlediği yürüyüş için Kışla Parkı’nda toplanan protokol ve vatandaşlar, yürüyüşler eşliğinde ellerinde fenerler ve Türk bayraklarıyla Cumhuriyet Meydanı’na yürüdü.
![](https://haberdalaman.com.tr/wp-content/uploads/2023/10/81-ilden-goruntuler-yagiyor-cumhuriyetin-100uncu-yili-yurt-genelinde-coskuyla-kutlaniyor-6-HP4QytBf.jpg)
Cumhuriyetin 100’üncü yılı kutlamaları kapsamında Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde fener alayı düzenlendi.
![](https://haberdalaman.com.tr/wp-content/uploads/2023/10/81-ilden-goruntuler-yagiyor-cumhuriyetin-100uncu-yili-yurt-genelinde-coskuyla-kutlaniyor-7-j8CtUqhD.jpg)
Cumhuriyetin 100’üncü yılı kutlamaları kapsamında Gaziantep’in Nizip ilçesinde fener alayı düzenlendi. Çarşı Camii önünde toplanan grup, ellerinde dev Türk bayrakları, Atatürk fotoğrafları ve meşalelerle Millet Bahçesi’ne yürüdü.
![](https://haberdalaman.com.tr/wp-content/uploads/2023/10/81-ilden-goruntuler-yagiyor-cumhuriyetin-100uncu-yili-yurt-genelinde-coskuyla-kutlaniyor-8-ECW6vMmY.jpg)
Kutlamalar kapsamında Hatay’ın Dörtyol ilçesinde fener alayı düzenlendi. Vatandaşlar ellerinde meşaleler ve bayraklarla bir araya gelerek Çaylı Sokak’tan Atatürk Anıtı’na doğru yürüdü.
![](https://haberdalaman.com.tr/wp-content/uploads/2023/10/81-ilden-goruntuler-yagiyor-cumhuriyetin-100uncu-yili-yurt-genelinde-coskuyla-kutlaniyor-9-HtJSYK1c.jpg)
Erzincan’da Cumhuriyetin 100’üncü yılı etkinlikleri kapsamında binlerce vatandaş 600 metrelik Türk bayrağıyla yürüdü.
![](https://haberdalaman.com.tr/wp-content/uploads/2023/10/81-ilden-goruntuler-yagiyor-cumhuriyetin-100uncu-yili-yurt-genelinde-coskuyla-kutlaniyor-10-57imW93a.jpg)
Cumhuriyetin 100’üncü yılı kutlamaları kapsamında Manisa’nın Kula ilçesinde 100 metre uzunluğunda Türk bayrağıyla yürüyüş düzenlendi.
![](https://haberdalaman.com.tr/wp-content/uploads/2023/10/81-ilden-goruntuler-yagiyor-cumhuriyetin-100uncu-yili-yurt-genelinde-coskuyla-kutlaniyor-11-79mG7dKt.jpg)
Vatandaşlar, Kula Belediyesi Halk Oyunları ekibinin öncülüğünde Yunus Emre Kent Meydanı’nda zeybek oynadı.
![](https://haberdalaman.com.tr/wp-content/uploads/2023/10/81-ilden-goruntuler-yagiyor-cumhuriyetin-100uncu-yili-yurt-genelinde-coskuyla-kutlaniyor-12-ExDiA4rO.jpg)
Trabzon’da Cumhuriyetin 100’üncü yılı etkinlikleri kapsamında “Fener Alayı” yürüyüşü düzenlendi.
![](https://haberdalaman.com.tr/wp-content/uploads/2023/10/81-ilden-goruntuler-yagiyor-cumhuriyetin-100uncu-yili-yurt-genelinde-coskuyla-kutlaniyor-13-xYj1NyIz.jpg)
Kahramanmaraş Caddesi’nde toplanan vatandaşlar, ellerinde Türk bayrakları, Atatürk posterleri ve meşalelerle, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Bandosu eşliğinde Kent Meydanı’na yürüdü. Yürüyüş sırasında gençler de ellerinde dev Türk bayrağı taşıdı.
![](https://haberdalaman.com.tr/wp-content/uploads/2023/10/81-ilden-goruntuler-yagiyor-cumhuriyetin-100uncu-yili-yurt-genelinde-coskuyla-kutlaniyor-14-baiMm1cZ.jpg)
Mersin’de Cumhuriyetin kuruluşunun 100’üncü yılı dolayısıyla fener alayı düzenlendi. Valilik tarafından Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle düzenlenen etkinlik, Yenişehir ilçesi Adnan Menderes Bulvarı üzerindeki Mersin İdmanyurdu Meydanı’ndan başladı.
![](https://haberdalaman.com.tr/wp-content/uploads/2023/10/81-ilden-goruntuler-yagiyor-cumhuriyetin-100uncu-yili-yurt-genelinde-coskuyla-kutlaniyor-15-8sZ61Mqp.jpg)
Katılımcıların ellerinde Türk bayrağı ve fenerlerle yürüdüğü etkinlikte 100 metrelik Türk bayrağı taşındı.
![](https://haberdalaman.com.tr/wp-content/uploads/2023/10/81-ilden-goruntuler-yagiyor-cumhuriyetin-100uncu-yili-yurt-genelinde-coskuyla-kutlaniyor-16-r2dKQTOp.jpg)